جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41004
  تاریخ انتشار : 3 دی 1392 13:36
  تعداد بازدید : 398

  آلودگی هوا برای نمایندگان مجلس ساکن تهران هم مهم نیست!

  انتقاد مختاباد از آلودگی هوا؛ بچه هایمان جلوی چشم مان از بین می روند

  اعضای شورای شهر تهران امروز گزارشی از وضعیت آلودگی هوا در شهرهای بزرگ از جمله تهران را استماع کردند و در جریان آن باز هم موضوع نگرانی از آلودگی هوا و حل نشدن این معضل بزرگ در زندگی مردم مطرح شد.

  2346.jpg

  به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای شورای شهر تهران امروز در جریان سی‌وسومین جلسه خود گزارش دکتر رجبی‌فر استاد دانشگاه ملبورن استرالیا، مشاور فنی زیرساخت‌های شهری در کشورهای استرالیا، نیوزیلند، کانادا، هنگ کنگ، کره جنوبی و ... امروز گزارشی در خصوص شهرهای آینده و وضعیت آلودگی‌ آن‌ها ارائه کرد.

   

  علیرضا دبیر - رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در ادامه این گزارش با بیان اینکه مرگ را زیر دماغ بچه‌هایمان حس می‌کنیم گفت: بارها در مورد آلودگی هوا گزارش داده شده اما هیچ گاه اقدام موثری صورت نگرفته است.

   

  اقبال شاکری - عضو دیگر شورای شهر تهران موضوع آلودگی هوا تهران و رفع آن را نیازمند عزم جدی حاکمیت و شهرداری عنوان کرد و گفت: هر بار که آلودگی زیاد می‌شود کارخانه‌ها را تعطیل می‌کنیم و فکر می‌کنیم با این کار مشکل حل شده در صورتی که بیش از یک چهارم جمعیت کشور به صورت جدی در خطر آلودگی هوا قرار دارند.

   

  وی افزود: حتی اگر شخصی هم با این موضوع برخورد کنیم باز هم باید بپرسیم که کدام یک از ما برای رفع مشکل آلودگی هوا تلاش کرده‌ایم و یا حتی از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنیم.

   

  عبدالحسین مختاباد - عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه آلودگی هوا مساله‌ای است که هر کسی می‌خواهد مسئولیت آن را روی دوش دیگری بیاندازد گفت: از معاون رییس‌جمهور در سازمان محیط‌ زیست می‌خواهیم تا به ما گزارش بدهند که در مورد این معضل چه کارهایی صورت گرفته است. بچه‌هایمان دارند جلوی چشم ما از بین می‌روند و آلودگی در خانه همه ما وجود دارد چرا که این مساله شمال و جنوب تهران نمی‌شناسد.

   

  وی همچنین با اشاره به عدم هماهنگی در ساخت و ساز و نماهای بصری گفت: در تهران پنج ساختمان را نمی‌توانیم پیدا کنیم که از نظر زیبایی و شکل ظاهری شبیه هم باشند چرا که شهرداری فقط مجوز ساخت می‌دهد و دیگر به ظاهر ساختمان‌ها دیگر هیچ کاری ندارد و در واقع ما صاحب شهری از هم پاشیده هستیم که کسی نمی‌تواند آن را درست کند.

   

  به گزارش ایسنا، در ادامه رحمت‌الله حافظی - رییس کمیسیون محیط‌ زیست و سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه مساله آلودگی هوا کاملا حاکمیتی است و سران سه قوه باید در مورد آن تصمیم‌گیری کنند گفت: تا کی بیاییم اینجا و در مورد این موضوعات حرف بزنیم و شلوغ‌کاری کنیم؟ از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که به طور جدی این موضوع را پیگیری کند.

   

  وی با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در این روزها به دنبال بودجه است و مساله آن به هیچ وجه مساله آلودگی هوا نیست گفت: ده درصد نمایندگان مجلس را افرادی تشکیل می‌دهند که ساکن تهران هستند اما برایشان آلودگی هوا مهم نیست و ما از آن‌ها می‌خواهیم نسبت به این موضوع اهیمت قائل شده و موجی را در مجلس ایجاد کنند.

   

  حافظی در ادامه به ادامه فعالیت یک کارخانه ذوب چدن در منطقه 18 اشاره کرد و گفت: این کارخانه در بافت مسکونی واقع شده و با وجود حکم قضایی برای تعطیلی آن یکی از نمایندگان شورا درخواست شش ماه مجوز برای جابجایی آن کرده است.

   

  حافظی اضافه کرد: همچنین در منطقه 20 نیز زمین‌های بایری وجود دارد که هر شب میزان قابل توجهی زباله در آن آتش زده می‌شود که آلودگی زیادی را به وجود می‌آورد اما هیچ کس ناظر نیست و این موضوعات را پیگیری نمی‌کند.

   

  وی در ادامه به موضوع بودجه شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: سهم حمل و نقل در این بودجه بسیار محدود است و مثلا سهم توسعه حمل و نقل در متمم بودجه سال 92 شهرداری تهران تنها 50 میلیارد تومان از 3500 میلیارد تومان بود که ما آن را با چانه‌زنی به 350 میلیارد تومان افزایش دادیم و آن وقت مدعی می‌شویم که چرا آلودگی هوا تا زیر دماغ بچه‌های ما آمده و آن‌ها را تهدید می‌کند. مرگ یکبار و شیون هم یکبار. باید بودجه 93 را با اولویت توسعه مترو تنظیم کنیم تا برای سال آینده شرایط بهتر شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
11