جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41008
  تاریخ انتشار : 3 دی 1392 13:42
  تعداد بازدید : 417

  رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور:

  شکایت کارگران به دیوان عدالت از سر نارضایتی بود!

  رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور معتقد است: شکایت کارگران به دیوان عدالت نشان از نارضایتی کارگران نسبت به تعیین دستمزد و اجحاف در پرداخت حقوق قانونی آنها است و وزارت کار باید عقب افتادگی دستمزد کارگران را برای سال آینده در نظر بگیرد.

  1627.jpg

  فتح‌الله بیات به خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، گفت: هر ساله طبق ماده 41 قانون کار، کمیته‌های تخصصی برای بررسی حقوق و دستمزد کارگران با رویکرد سه جانبه‌گرایی میان کارگر، کارفرما و دولت تشکیل جلسه می‌دهند و مطابق دو شاخص نرخ تورم اعلامی از سوی مرکز آمار و سبد معیشت خانوارها که میانگین چهار نفر است، تعیین دستمزد صورت می‌گیرد.

   

  *اتفاق سال قبل تکرار نشود!

   

  وی ادامه داد: متاسفانه نرخ تورمی که هر سال اعلام می‌شود یا واقعی نیست و یا اینکه همچون سالهای گذشته با چند درصد اختلاف اعلام می‌شود بنابراین اگر امسال اتفاق سنوات قبل تکرار نشود، نرخ واقعی تورم اعلام شود و وزارت کار عقب افتادگی حقوق کارگران را اعمال کند در آن صورت حق واقعی کارگران پرداخت شده است.

   

  *نارضایتی کارگران از تعیین دستمزد منجر به شکایت شد

   

  بیات در عین حال شکایت کارگران به دیوان عدالت را ناشی از نارضایتی نسبت به نحوه تعیین مزد و عدم پرداخت حقوق قانونی کارگران دانست.

   

  رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با بیان اینکه هر چه نرخ تورم بالا برود قدرت خرید کارگر کاهش می‌یابد، افزود: این مساله هم به ضرر اقتصاد کشور و هم به ضرر خانوارهای کارگری است در صورتی که اگر تورم زیر 20 درصد بیاید فشار هزینه‌ها کم شده و قدرت خرید کارگران افت نمی‌کند.

   

  بیات در پایان از شورای عالی کار خواست تا دستمزد سال 93 کارگران را منطقی و مبتنی بر واقعیات زندگی یک خانوار کارگری تعیین کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28603030
اکنون :
34