جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 41070
  تاریخ انتشار : 4 دی 1392 11:57
  تعداد بازدید : 512

  "نصف جهان" در آلودگی غرق می شود

  کارشناس پیش بینی وضع هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی و پایش ایستگاه های سنجش آلودگی هوا، در حال حاضر شرایط کیفی هوای اصفهان به مرز هشدار رسیده است.

  arya-jafari (3 of 17).jpg

  لیلا امینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: تا ساعتی دیگر کمیته آلودگی هوا در استانداری اصفهان تشکیل می‌شود. بررسی آخرین وضعیت نقشه‌های پیش‌بینی وضع هوا نشان می‌دهد که پایداری جو همچنان تداوم خواهد داشت و با ریزش هوای سرد در روزهای آینده شرایط افزایش غلظت آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

   

  وی افزود: بر همین اساس از امروز سه شنبه تا پایان هفته جاری شرایط افزایش آلاینده‌های هوا به خصوص در کلان‌شهر اصفهان و شهرک‌های صنعتی انتظار می‌رود که کیفیت هوای شهر اصفهان به طور محسوسی کاهش یابد و دید افقی نیز در همین مدت کم شود.

   

  کارشناس پیش‌بینی وضع هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: تا پایان هفته دمای هوای اصفهان تغییر محسوسی نخواهد داشت و در همین مدت هوا ساکن خواهد بود و جریانی نخواهد داشت.

   

  امینی تصریح کرد: در 24 ساعت آینده دمای هوای اصفهان بین منفی هشت تا هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود و در همین مدت سردترین نقطه استان فریدون‌شهر با -15 درجه سانتی‌گراد و گرم‌ترین نقطه اصفهان نیز خور و بیابانک با 12 درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد بود.

   

  وی خاطرنشان کرد: فردا اوج غلظت آلاینده‌ها را در کلان‌شهر اصفهان خواهیم داشت که به همین دلیل اطلاعیه هواشناسی را به ستاد بحران استان ارسال کرده‌ایم.

   

  هم‌چنین رییس اداره آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی شرایط افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر اصفهان برای فردا مهیا است و پیش‌بینی می‌شود این شرایط تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

   

  بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنای منطقه اصفهان اظهار کرد: امروز و بر اساس آخرین بررسی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، شرایط کیفیت هوای اصفهان بر اساس شاخص AQI بر روی عدد 163 قرار گرفته است که شرایط هشدار را نشان می‌دهد.

   

  وی تاکید کرد: بر همین اساس کمیته آلودگی هوا تشکیل خواهد شد تا بررسی‌های لازم در خصوص تعطیلی فردا انجام شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28603030
اکنون :
77